
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D330
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 33V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.38475
3.8475
25
0.3591
8.9775
100
0.287185
28.7185
250
0.266646
66.6615
500
0.225606
112.803
1000
0.174334
174.334
2500
0.158954
397.385
5000
0.148704
743.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 4.8J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 20 V |
| Maximum DC Volts | 26 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 36 V |
| Varistor Voltage (Min) | 30 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 33 V |
| Capacitance @ Frequency | 6300 pF @ 1 kHz |