
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D431
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.33345
3.3345
25
0.31122
7.7805
100
0.24909
24.909
250
0.231268
57.817
500
0.195681
97.8405
1000
0.151212
151.212
2500
0.137864
344.66
5000
0.128972
644.86
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 80J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 270 pF @ 1 kHz |