
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D470
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 47V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.37145
3.7145
25
0.34694
8.6735
100
0.27759
27.759
250
0.257716
64.429
500
0.218082
109.041
1000
0.168511
168.511
2500
0.153644
384.11
5000
0.143735
718.675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 6.8J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 30 V |
| Maximum DC Volts | 38 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 52 V |
| Varistor Voltage (Min) | 42 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 47 V |
| Capacitance @ Frequency | 4600 pF @ 1 kHz |