ERZ-V10D470
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D470
Description:
VARISTOR 47V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 24845
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 6.8J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 11.5mm
Product Status Active
Current - Surge 1 kA
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 52 V
Varistor Voltage (Min) 42 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Capacitance @ Frequency 4600 pF @ 1 kHz