
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D511
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 510V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.41515
4.1515
25
0.38798
9.6995
100
0.31027
31.027
250
0.288154
72.0385
500
0.243808
121.904
1000
0.188394
188.394
2500
0.171779
429.4475
5000
0.160692
803.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 92J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 410 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 210 pF @ 1 kHz |