
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D560
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 56V 1KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.35435
3.5435
25
0.3306
8.265
100
0.26448
26.448
250
0.245556
61.389
500
0.207784
103.892
1000
0.16055
160.55
2500
0.146386
365.965
5000
0.136942
684.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 8.1J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 35 V |
| Maximum DC Volts | 45 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 62 V |
| Varistor Voltage (Min) | 50 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 56 V |
| Capacitance @ Frequency | 3750 pF @ 1 kHz |