ERZ-V10D681
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D681
Description:
VARISTOR 680V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 268
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 92J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 12.50mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 420 V
Maximum DC Volts 560 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 748 V
Varistor Voltage (Min) 612 V
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Capacitance @ Frequency 170 pF @ 1 kHz