
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D681
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 680V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.41895
4.1895
25
0.39064
9.766
100
0.31255
31.255
250
0.290168
72.542
500
0.245537
122.7685
1000
0.189734
189.734
2500
0.172995
432.4875
5000
0.161832
809.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 92J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 420 V |
| Maximum DC Volts | 560 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 748 V |
| Varistor Voltage (Min) | 612 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 680 V |
| Capacitance @ Frequency | 170 pF @ 1 kHz |