ERZ-V10D820
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D820
Description:
VARISTOR 82V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 27070
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 14J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 11.5mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 50 V
Maximum DC Volts 65 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V10
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 90 V
Varistor Voltage (Min) 74 V
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Capacitance @ Frequency 2000 pF @ 1 kHz