
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D820
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 82V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3857
3.857
25
0.35986
8.9965
100
0.287945
28.7945
250
0.267406
66.8515
500
0.226271
113.1355
1000
0.174848
174.848
2500
0.15941
398.525
5000
0.149131
745.655
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 14J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 50 V |
| Maximum DC Volts | 65 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 90 V |
| Varistor Voltage (Min) | 74 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 82 V |
| Capacitance @ Frequency | 2000 pF @ 1 kHz |