
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D821
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.418
4.18
25
0.39064
9.766
100
0.31236
31.236
250
0.290054
72.5135
500
0.245442
122.721
1000
0.189658
189.658
2500
0.172919
432.2975
5000
0.161766
808.83
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 110J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 510 V |
| Maximum DC Volts | 670 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 902 V |
| Varistor Voltage (Min) | 738 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 820 V |
| Capacitance @ Frequency | 140 pF @ 1 kHz |