
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10D911
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 910V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.5016
5.016
25
0.46854
11.7135
100
0.374775
37.4775
250
0.348004
87.001
500
0.294462
147.231
1000
0.227544
227.544
2500
0.20747
518.675
5000
0.194085
970.425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 130J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 12.50mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 550 V |
| Maximum DC Volts | 745 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.001 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 819 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 910 V |
| Capacitance @ Frequency | 120 pF @ 1 kHz |