
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10V471CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SURGE ABSORBER 10MM 470V 2500A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3439
3.439
25
0.3211
8.0275
100
0.25688
25.688
250
0.238488
59.622
500
0.201799
100.8995
1000
0.155942
155.942
2500
0.142177
355.4425
5000
0.13301
665.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 85J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 230 pF @ 1 kHz |