
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D102
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 1KV 5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9405
0.9405
10
0.8398
8.398
25
0.79686
19.9215
100
0.65455
65.455
250
0.611876
152.969
500
0.540721
270.3605
1000
0.426882
426.882
2500
0.39842
996.05
5000
0.378499
1892.495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 280J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 15.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 5 kA |
| Maximum AC Volts | 625 V |
| Maximum DC Volts | 825 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.1 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 900 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 230 pF @ 1 kHz |