ERZ-V14D112
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D112
Description:
VARISTOR 1.1KV 5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 401
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 310J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 16mm
Product Status Active
Current - Surge 5 kA
Maximum AC Volts 680 V
Maximum DC Volts 895 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 1.21 kV
Varistor Voltage (Min) 990 V
Varistor Voltage (Typ) 1.1 kV
Capacitance @ Frequency 210 pF @ 1 kHz