
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D112
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 1.1KV 5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9405
0.9405
10
0.8398
8.398
25
0.79686
19.9215
100
0.65455
65.455
250
0.611838
152.9595
500
0.540683
270.3415
1000
0.426854
426.854
2500
0.398392
995.98
5000
0.37848
1892.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 310J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 16mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 5 kA |
| Maximum AC Volts | 680 V |
| Maximum DC Volts | 895 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.21 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 990 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 210 pF @ 1 kHz |