ERZ-V14D220CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D220CS
Description:
VARISTOR 22V 2KA DISC 14MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 6.3J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 2 kA
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 24 V
Varistor Voltage (Min) 20 V
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Capacitance @ Frequency 20000 pF @ 1 kHz