ERZ-V14D221
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D221
Description:
VARISTOR 220V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1878
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 78J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 15.5mm
Product Status Active
Current - Surge 6 kA
Maximum AC Volts 140 V
Maximum DC Volts 180 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 242 V
Varistor Voltage (Min) 198 V
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Capacitance @ Frequency 740 pF @ 1 kHz