ERZ-V14D330CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D330CS
Description:
VARISTOR 33V 2KA DISC 14MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 9.5J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 2 kA
Maximum AC Volts 20 V
Maximum DC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 36 V
Varistor Voltage (Min) 30 V
Varistor Voltage (Typ) 33 V
Capacitance @ Frequency 12200 pF @ 1 kHz