ERZ-V14D331
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D331
Description:
VARISTOR 330V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1720
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 115J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 15.5mm
Product Status Active
Current - Surge 6 kA
Maximum AC Volts 210 V
Maximum DC Volts 270 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 363 V
Varistor Voltage (Min) 297 V
Varistor Voltage (Typ) 330 V
Capacitance @ Frequency 580 pF @ 1 kHz