
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D331
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 330V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.49305
4.9305
25
0.46018
11.5045
100
0.368125
36.8125
250
0.341886
85.4715
500
0.289275
144.6375
1000
0.223535
223.535
2500
0.203813
509.5325
5000
0.190665
953.325
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 115J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 15.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 210 V |
| Maximum DC Volts | 270 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 363 V |
| Varistor Voltage (Min) | 297 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 330 V |
| Capacitance @ Frequency | 580 pF @ 1 kHz |