
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D431
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 430V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.4997
4.997
25
0.46664
11.666
100
0.373255
37.3255
250
0.346598
86.6495
500
0.293284
146.642
1000
0.226632
226.632
2500
0.206634
516.585
5000
0.193306
966.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 155J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 15.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 450 pF @ 1 kHz |