ERZ-V14D431
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D431
Description:
VARISTOR 430V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 16250
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 155J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 15.5mm
Product Status Active
Current - Surge 6 kA
Maximum AC Volts 275 V
Maximum DC Volts 350 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 473 V
Varistor Voltage (Min) 387 V
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Capacitance @ Frequency 450 pF @ 1 kHz