
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D431CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 430V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.551
0.551
10
0.4807
4.807
25
0.45182
11.2955
100
0.36879
36.879
250
0.342494
85.6235
500
0.291498
145.749
1000
0.233196
233.196
2500
0.211337
528.3425
5000
0.196764
983.82
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 155J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 450 pF @ 1 kHz |