ERZ-V14D470CS
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D470CS
Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 14MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 14J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 2 kA
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 52 V
Varistor Voltage (Min) 42 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Capacitance @ Frequency 6750 pF @ 1 kHz