
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D471
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 470V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.5054
5.054
25
0.47158
11.7895
100
0.377245
37.7245
250
0.350284
87.571
500
0.2964
148.2
1000
0.229026
229.026
2500
0.20882
522.05
5000
0.195348
976.74
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 175J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 15.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 400 pF @ 1 kHz |