ERZ-V14D471
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D471
Description:
VARISTOR 470V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 18005
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 175J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 15.5mm
Product Status Active
Current - Surge 6 kA
Maximum AC Volts 300 V
Maximum DC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V14
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 517 V
Varistor Voltage (Min) 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Capacitance @ Frequency 400 pF @ 1 kHz