
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D681
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 680V 5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8075
0.8075
10
0.7087
7.087
25
0.66576
16.644
100
0.5434
54.34
250
0.504716
126.179
500
0.429533
214.7665
1000
0.343624
343.624
2500
0.31141
778.525
5000
0.28993
1449.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 190J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 16mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 5 kA |
| Maximum AC Volts | 420 V |
| Maximum DC Volts | 560 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 748 V |
| Varistor Voltage (Min) | 612 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 680 V |
| Capacitance @ Frequency | 320 pF @ 1 kHz |