
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D751
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 750V 5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.855
0.855
10
0.75335
7.5335
25
0.70794
17.6985
100
0.57779
57.779
250
0.536674
134.1685
500
0.456741
228.3705
1000
0.365389
365.389
2500
0.331132
827.83
5000
0.308304
1541.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 210J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 16mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 5 kA |
| Maximum AC Volts | 460 V |
| Maximum DC Volts | 615 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 825 V |
| Varistor Voltage (Min) | 675 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 750 V |
| Capacitance @ Frequency | 310 pF @ 1 kHz |