ERZ-V20D102
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V20D102
Description:
VARISTOR 1KV 7.5KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3839
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 565J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 22.50mm
Product Status Active
Current - Surge 7.5 kA
Maximum AC Volts 625 V
Maximum DC Volts 825 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V20
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 1.1 kV
Varistor Voltage (Min) 900 V
Varistor Voltage (Typ) 1 kV
Capacitance @ Frequency 450 pF @ 1 kHz