ERZ-V20D221
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V20D221
Description:
VARISTOR 220V 10KA DISC 20MM
Payment:
In Stock : 4412
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 155J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 21.5mm
Product Status Active
Current - Surge 10 kA
Maximum AC Volts 140 V
Maximum DC Volts 180 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V20
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 242 V
Varistor Voltage (Min) 198 V
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Capacitance @ Frequency 1600 pF @ 1 kHz