ERZ-V20D270
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V20D270
Description:
VARISTOR 27V 3KA DISC 20MM
Payment:
In Stock : 435
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 19J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 21.5mm
Product Status Active
Current - Surge 3 kA
Maximum AC Volts 17 V
Maximum DC Volts 22 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V20
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 30 V
Varistor Voltage (Min) 24 V
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Capacitance @ Frequency 24500 pF @ 1 kHz