ERZ-V20D431
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V20D431
Description:
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Payment:
In Stock : 17691
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 303J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 21.5mm
Product Status Active
Current - Surge 10 kA
Maximum AC Volts 275 V
Maximum DC Volts 350 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V20
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 473 V
Varistor Voltage (Min) 387 V
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Capacitance @ Frequency 1000 pF @ 1 kHz