ERZ-V20D621
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V20D621
Description:
VARISTOR 620V 7.5KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 178
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 382J
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 22.50mm
Product Status Active
Current - Surge 7.5 kA
Maximum AC Volts 385 V
Maximum DC Volts 505 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V20
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 682 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Capacitance @ Frequency 700 pF @ 1 kHz