ERZ-V20D911
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V20D911
Description:
VARISTOR 910V 7.5KA DISC 20MM
Payment:
In Stock : 3735
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 510J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 22.50mm
Product Status Active
Current - Surge 7.5 kA
Maximum AC Volts 550 V
Maximum DC Volts 745 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-V20
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Varistor Voltage (Min) 819 V
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Capacitance @ Frequency 500 pF @ 1 kHz