ERZ-VA5D220
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA5D220
Description:
VARISTOR 22V 250A DISC 5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 0.7J
Series ZNR®
Package Cut Tape (CT)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 250 A
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA5
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 24 V
Varistor Voltage (Min) 20 V
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Capacitance @ Frequency 1500 pF @ 1 kHz