ERZ-VA5V180
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA5V180
Description:
VARISTOR 18V 250A DISC 5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 0.6J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 250 A
Maximum AC Volts 11 V
Maximum DC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA5
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 20 V
Varistor Voltage (Min) 16 V
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Capacitance @ Frequency 1600 pF @ 1 kHz