ERZ-VA5V390
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA5V390
Description:
VARISTOR 39V 250A DISC 5MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 1.2J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 250 A
Maximum AC Volts 25 V
Maximum DC Volts 31 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA5
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 43 V
Varistor Voltage (Min) 35 V
Varistor Voltage (Typ) 39 V
Capacitance @ Frequency 700 pF @ 1 kHz