ERZ-VA7D470
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA7D470
Description:
VARISTOR 47V 500A DISC 7MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 2.8J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 500 A
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA7
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 52 V
Varistor Voltage (Min) 42 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Capacitance @ Frequency 1550 pF @ 1 kHz