ERZ-VA7V330
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA7V330
Description:
VARISTOR 33V 500A DISC 7MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 2J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 500 A
Maximum AC Volts 20 V
Maximum DC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA7
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 36 V
Varistor Voltage (Min) 30 V
Varistor Voltage (Typ) 33 V
Capacitance @ Frequency 2900 pF @ 1 kHz