ERZ-VA7V680
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA7V680
Description:
VARISTOR 68V 500A DISC 7MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7304
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 4.1J
Series ZNR®
Package Cut Tape (CT)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 500 A
Maximum AC Volts 40 V
Maximum DC Volts 56 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA7
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 75 V
Varistor Voltage (Min) 61 V
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Capacitance @ Frequency 11500 pF @ 1 kHz