ERZ-VA7V820
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA7V820
Description:
VARISTOR 82V 1.75KA DISC 7MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 7J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 1.75 kA
Maximum AC Volts 50 V
Maximum DC Volts 65 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA7
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 90 V
Varistor Voltage (Min) 74 V
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Capacitance @ Frequency 810 pF @ 1 kHz