ERZ-VA9D121
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA9D121
Description:
VARISTOR 120V 3.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 20J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 75 V
Maximum DC Volts 100 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA9
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 132 V
Varistor Voltage (Min) 108 V
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Capacitance @ Frequency 1400 pF @ 1 kHz