ERZ-VA9D151
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA9D151
Description:
VARISTOR 150V 3.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 25J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 95 V
Maximum DC Volts 125 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA9
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 165 V
Varistor Voltage (Min) 135 V
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Capacitance @ Frequency 1100 pF @ 1 kHz