ERZ-VA9D471
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA9D471
Description:
VARISTOR 470V 1KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 85J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 300 V
Maximum DC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA9
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 517 V
Varistor Voltage (Min) 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Capacitance @ Frequency 230 pF @ 1 kHz