ERZ-VA9D680
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VA9D680
Description:
VARISTOR 68V 1KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 9.8J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 1 kA
Maximum AC Volts 40 V
Maximum DC Volts 56 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VA9
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 75 V
Varistor Voltage (Min) 61 V
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Capacitance @ Frequency 2800 pF @ 1 kHz