ERZ-VEAV621
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VEAV621
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 92J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 385 V
Maximum DC Volts 505 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VEAV5
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 682 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Capacitance @ Frequency 190 pF @ 1 kHz