
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 100V 600A 2SMD JLEAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.368
1.368
10
1.21885
12.1885
25
1.15672
28.918
100
0.950285
95.0285
250
0.888326
222.0815
500
0.785042
392.521
1000
0.61977
619.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 13J |
| Series | ZNR® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 600 A |
| Maximum AC Volts | 60 V |
| Maximum DC Volts | 85 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-VF2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 110 V |
| Varistor Voltage (Min) | 90 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 100 V |