ERZ-VF2M101
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M101
Description:
VARISTOR 100V 600A 2SMD JLEAD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 17
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 13J
Series ZNR®
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Product Status Active
Current - Surge 600 A
Maximum AC Volts 60 V
Maximum DC Volts 85 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VF2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 110 V
Varistor Voltage (Min) 90 V
Varistor Voltage (Typ) 100 V