
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M121
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 120V 600A 2SMD JLEAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3965
1.3965
10
1.25115
12.5115
25
1.18712
29.678
100
0.975175
97.5175
250
0.91162
227.905
500
0.8056
402.8
1000
0.636006
636.006
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 13.5J |
| Series | ZNR® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 600 A |
| Maximum AC Volts | 75 V |
| Maximum DC Volts | 100 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-VF2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 132 V |
| Varistor Voltage (Min) | 108 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 120 V |