
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M270
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 27V 125A 2SMD JLEAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.444
1.444
10
1.2901
12.901
25
1.22436
30.609
100
1.00567
100.567
250
0.940082
235.0205
500
0.830756
415.378
1000
0.65587
655.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 1J |
| Series | ZNR® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 125 A |
| Maximum AC Volts | 17 V |
| Maximum DC Volts | 22 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-VF2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 30 V |
| Varistor Voltage (Min) | 24 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27 V |