
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M331
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 330V 300A 2SMD JLEAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.387
1.387
10
1.2388
12.388
25
1.1761
29.4025
100
0.96615
96.615
250
0.903184
225.796
500
0.798152
399.076
1000
0.630116
630.116
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 18J |
| Series | ZNR® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 300 A |
| Maximum AC Volts | 210 V |
| Maximum DC Volts | 270 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-VF2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 363 V |
| Varistor Voltage (Min) | 297 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 330 V |