ERZ-VF2M361
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M361
Description:
VARISTOR 360V 300A 2SMD JLEAD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1708
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 9J
Product Status Active
Current - Surge 300 A
Maximum AC Volts 230 V
Maximum DC Volts 300 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VF2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 396 V
Varistor Voltage (Min) 324 V
Varistor Voltage (Typ) 360 V