ERZ-VF2M470
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M470
Description:
VARISTOR 47V 125A 2SMD JLEAD
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 1.8J
Product Status Active
Current - Surge 125 A
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VF2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 52 V
Varistor Voltage (Min) 42 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V