
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M560
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 56V 125A 2SMD JLEAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.406
1.406
10
1.2578
12.578
25
1.19358
29.8395
100
0.980495
98.0495
250
0.91656
229.14
500
0.810008
405.004
1000
0.639474
639.474
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 2.2J |
| Series | ZNR® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 125 A |
| Maximum AC Volts | 35 V |
| Maximum DC Volts | 45 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-VF2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 62 V |
| Varistor Voltage (Min) | 50 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 56 V |