
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2M820
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 82V 600A 2SMD JLEAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.349
1.349
10
1.2065
12.065
25
1.14532
28.633
100
0.940785
94.0785
250
0.879396
219.849
500
0.777157
388.5785
1000
0.613538
613.538
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 12.5J |
| Series | ZNR® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 600 A |
| Maximum AC Volts | 50 V |
| Maximum DC Volts | 65 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-VF2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 90 V |
| Varistor Voltage (Min) | 74 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 82 V |