ERZ-VF2T820
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VF2T820
Description:
VARISTOR 82V 400A 2SMD JLEAD
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 1.7J
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Product Status Obsolete
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 50 V
Maximum DC Volts 65 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VF2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 90 V
Varistor Voltage (Min) 74 V
Varistor Voltage (Typ) 82 V