ERZ-VGAD220
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VGAD220
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 3.2J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 1 kA
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VGAD
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 24 V
Varistor Voltage (Min) 20 V
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Capacitance @ Frequency 11000 pF @ 1 kHz